(c) victorweddings

victorweddings.sk

Ako sa pripraviť na vianočné fotenie

V hlavách každého žije obraz toho, ako by chcel vidieť svoju rodinu, a fotenie na Vianoce je najlepšou príležitosťou ukázať to. V týchto chvíľach sa zdôrazňujú intímne okamihy, emócie a ľudia sú si k sebe trošku milší, trpezlivejší. Je to poctivá a vďačná úloha zachytiť tieto okamihy.

Som osobitne vďačný rodinám, ktoré sa ku mne vrátia každý rok (alebo dokonca niekoľkokrát do roka), a tak môžem sledovať, ako deti rastú.

Väčšina fotografov má svoj kalendár plný už veľmi skoro, niekedy už v októbri. Preto je dobré skoro sa pozrieť na to, kde a ktorého fotografa si vaša rodina chce vybrať. Aby ste stihli včas hotové fotografie (pretože po fotení je ešte veľa práce – výber, úpravy, retuš), je dôležité, aby fotenie prebehlo najneskôr do začiatku decembra, aby bolo dosť času na výrobu populárnych darčekových predmetov, ktoré sa môžu umiestniť pod stromček.

Ale predtým, ako sa niekto prihlási na vianočné fotografovanie, odporúčam si pozrieť webovú stránku a portfólio daného fotografa, aký štýl majú jeho fotografie, aké je jeho pozadie, kde fotí, aby sa predchádzalo nečakaným prekvapeniam neskôr. Napríklad príliš veľa nastavených obrázkov, keď by ste radšej chceli spontánne momentky, alebo naopak, scenéria alebo dekorácie nie sú podľa predstáv, atď.

Na trhu je veľa fotografov, každý si nájde toho, ktorý vyhovuje jeho peňaženke, vkusu a osobnosti, štúdio alebo dekoráciu.

Kým je možné vyberať z rôznych termínov, keď prichádzame s malým dieťaťom, je dobré sa vyhnúť času na spánok alebo kŕmenie, pretože ak je dieťa unavené a mrzuté, je ťažšie vytvoriť šťastné, veselé fotografie, než ak je dieťa oddýchnuté (podľa mojich skúseností je sú tieto atribúty aplikovateľné aj na niektorých manželov 🙂 ).

Dôležité je vybrať si štúdio alebo dekor, v ktorom sa môžete pohodlne pohybovať a nie je úplne odlišné od vášho skutočného životného prostredia, pretože takto sa môžete správať prirodzenejšie a uvoľnenejšie, aby sa získali krásne fotografie. Cieľom fotografovania nie je len získanie skvelých obrázkov, ale aj zážitku, aby sa každý vrátil domov s príjemnými spomienkami.

Dnes sú populárne tzv. dekoratívne štúdiá, ktoré predstavujú miestnosť, ktorá je zariadená podľa aktuálnej sezóny. Tu sú podmienky ideálne, svetlá, farby, vianočná výzdoba, aby vznikli krásne fotografie. Našťastie je dnes k dispozícii veľa takýchto štúdií, takže každá rodina si môže vybrať štúdio, ktoré zodpovedá jej štýlu a vkusu pred samotným fotografovaním.

Sú fotografi, ktorí dávajú prednosť nastaveným a dokonale zloženým fotografiám, ale stále populárnejším smerom je štýl životného štýlu, ktorý je oveľa dynamickým, energickejším a prirodzenejším prístupom. Hľadáme najmä zachytené okamihy, pohyb, dotyk, objatie chceme zaznamenať. Veľmi rád fotím fotky, na ktorých sa rodina objíma, bozkáva a ktoré sú plné emócií. Tieto fotky „žijú“.

BEIGE

TURQUOISE

BLUE

Pred fotením mi prichádza veľa otázok v súvislosti s tým, „čo si obliecť“. Na to obvykle hovorím, že najlepšie vyzerá, ak sa rodina aspoň trochu oblieka „harmonicky“. Nemusíte sa obliecť úplne rovnako, ale je dôležité, aby dominantné farby boli viditeľné v oblečení každého, aby sa ukázala spolupatričnosť rodiny. A samozrejme, prednastavená dekorácia štúdia, farby a štýl nejako ovplyvňujú farby. Čo určite neodporúčam je tréningové oblečenie, oblečenie s výrazným vzorom, nápismi alebo obrázkami. Zbytočne pútajú pozornosť a v konečnom dôsledku kazia aj dojem harmónie. Oblečte sa ale pohodlne. Príliš úzke rifle, nepoddajná košeľa alebo príliš krátka sukňa veľmi obmedzujú v pohybe, a u mňa sa pohyb vyžaduje 🙂 Šantenie, behanie, skákanie, válanie sa po zemi – to všetko sa môže stať 🙂

Make-up. Je to dôležitý aspekt a nemôžem dostatočne zdôrazniť, že je nevyhnutný, aj keď sa matka v bežnom dni nenalíči. Veľmi to prispieva k fotografiám. Týka sa to aj vlasov, nechtov a podobne. Dokonca v tejto chvíli môžete byť trochu odvážnejší v make-upu, pretože na fotkách nebudú vyzerať príliš výrazne, len tak, ako treba. Je to investícia, ktorú stojí za to urobiť pred fotením – fotky budú žiariť.

Stále viac rodín prichádza so starými rodičmi a požadujú viacgeneračné fotografovanie. Myslím si, že je to skvelé, pretože okrem zážitku z fotenia budú tieto fotky veľmi cenné, keď už starí rodičia nebudú medzi nami a deti budú dospelé.

My fotografi už veľmi očakávame túto sezónu a s veľkým nadšením vítame všetkých, deti aj dospelých. Robíme všetko pre to, aby ste sa na fotení dobre cítili a vznikli krásne fotografie. Želám vám bezstresové a príjemné fotenie! Uvidíme sa čoskoro 🙂

Vianočné štúdiové fotografovanie

30 – 40 minút fotografovania
(vyhotovenie viacerých záberov pre možnosť výberu)

digitálna galéria
ktorá slúži na výber fotografií

10 fotografií
digitálne upravených v plnom rozlíšení
podľa Vášho výberu z digitálnej galérie, odovzdané elektronicky
(formou možnosti stiahnutia z cloudu)
+ vytlačené na kvalitnom japonskom fotopapieri vo formáte 10 x 15 cm

každá fotografia nad rámec balíku + 5,-€ / ks

50,- €

Získajte až 20% zľavu

predsezónna zľava

CENY OD 99,- EUR!

PRE VIAC INFORMÁCIÍ NÁS KONTAKTUJTE!

NAPÍŠTE NÁM