(c) victorweddings

victorweddings.sk

Ako sa pripraviť na tehotenské fotenie

Najlepším obdobím na fotenie je približne v 7-8.mesiaci, vtedy je zvyčajne bruško krásne guľaté, maminka je ešte stále pri sile. Niektoré mamičky sa už fotia aj v 6-tom mesiaci, alebo naopak aj neskôr, napríklad na poslednú chvíľu 🙂 – záleží to hlavne o type postavy. V zásade platí, ak už máte bruško dosť guľaté, je ten správny čas. Samozrejme treba rátať s tým, že čím neskôr, tým je termín „rizikovejší“ a trochu ťažšie sa možno bude mamička pohybovať.
Väčšina fotografov má svoj kalendár plný a aby ste stihli fotenie ešte včas 🙂 je dôležité, aby ste si fotenie zabookovali v dostatočnom predstihu.

Väčšina budúcich mamičiek pri objednávaní fotenia už vie, či budeme fotiť vo fotoateliéri, alebo naopak v exteriéry. Vhodné miesta sú napríklad aj Vaša chata alebo záhrada. V prípade exteriérového fotenia je dohadovanie času náročnejšie o to, že ak napríklad chceme mať krásne fotky pri západe slnka zaliate zlatistou farbou, musíme vychytiť ten správny čas a počasie tesne pred západom slnka.

Ak máte radi prírodu, poprípade sa chcete fotiť so psíkom a je cez 20 stupňov, poďme von. Urobíme si krátky výlet, bude napr. piknik, pozrieme sa do lesa alebo vyjdeme na autom dostupné miesto s krásnym výhľadom. Prejdete sa po lúke, alebo pobozkáte pod stromom.

V ateliéri vieme nafotiť aj glamour tehotenské fotky, vždy sú nafotené veľmi vkusne. Môžeme sa odfotiť aj s partnerom, deťmi a chlpatými miláčikmi. Postarám sa o to, aby sa každý v rôznych pózach cítil pohodlne a aby bolo každé fotenie prispôsobené vašim individuálnym potrebám.

Sú fotografi, ktorí dávajú prednosť nastaveným a dokonale zloženým fotografiám, ale stále populárnejším smerom je štýl životného štýlu, ktorý je oveľa dynamickým, energickejším a prirodzenejším prístupom. Hľadáme najmä zachytené okamihy, pohyb, dotyk, objatie chceme zaznamenať. Veľmi rád fotím fotky, na ktorých sa rodina objíma, bozkáva a ktoré sú plné emócií. Tieto fotky „žijú“.

BEIGE

TURQUOISE

BLUE

Pred fotením mi prichádza veľa otázok v súvislosti s tým, „čo si obliecť“. Na to obvykle hovorím, že najlepšie vyzerá, ak sa rodina aspoň trochu oblieka „harmonicky“. Nemusíte sa obliecť úplne rovnako, ale je dôležité, aby dominantné farby boli viditeľné v oblečení každého, aby sa ukázala spolupatričnosť rodiny.  Čo určite neodporúčam je tréningové oblečenie, oblečenie s výrazným vzorom, nápismi alebo obrázkami. Zbytočne pútajú pozornosť a v konečnom dôsledku kazia aj dojem harmónie. Oblečte sa ale pohodlne. Príliš úzke rifle, nepoddajná košeľa alebo príliš krátka sukňa veľmi obmedzujú v pohybe, a u mňa sa pohyb vyžaduje 🙂 Šantenie, behanie, skákanie, válanie sa po zemi – to všetko sa môže stať 🙂

Čo je dôležité ale, že výber ošatenia musí podporiť gulatosť bruška, čiže veľmi voľné šaty, „vrecovitý strih“ alebo príliš veľké zakryjú podstatu fotografovania 🙂 

Make-up. Je to dôležitý aspekt a nemôžem dostatočne zdôrazniť, že je nevyhnutný, aj keď sa matka v bežnom dni nenalíči. Veľmi to prispieva k fotografiám. Týka sa to aj vlasov, nechtov a podobne. Dokonca v tejto chvíli môžete byť trochu odvážnejší v make-upu, pretože na fotkách nebudú vyzerať príliš výrazne, len tak, ako treba. Je to investícia, ktorú stojí za to urobiť pred fotením – fotky budú žiariť.

VZORKOVANÉ + HLADKÉ

SVETLÉ + NEUTRÁLNE

ZÁKLADNÉ + KONTRAST

Ako sa pripraviť

Pár dní pred fotením si doprajte veľa relaxu, spánku a pite veľa veľa vody. Prispeje to k dobrej pleti, čo sa odrazí na fotografiách. V deň fotenia príďte pekne nalíčená, s upravenými vlasmi. Ako keby ste šli na prvé rande  Dajte si pozor na tesné oblečenie v deň fotenia. Tesné gumičky na ponožkách, pančuchách alebo nohaviciach spôsobujú otlačenia, ktoré sa potom musia odstrániť photoshopom, čo predlžuje čas odovzdania fotiek. Poriadne nakrémujte celé telo, bude pekne odrážať svetlo a vyčarí peknú pokožku. Olej na telo alebo aspoň krém si prineste aj so sebou.

Tehotenské fotografovanie

30 – 40 minút fotografovania
(vyhotovenie viacerých záberov pre možnosť výberu)

digitálna galéria
ktorá slúži na výber fotografií

10 fotografií
digitálne upravených v plnom rozlíšení
podľa Vášho výberu z digitálnej galérie, odovzdané elektronicky
(formou možnosti stiahnutia z cloudu)
+ vytlačené na kvalitnom japonskom fotopapieri vo formáte 10 x 15 cm

každá fotografia nad rámec balíku + 5,-€ / ks

50,- €

Digitálna galéria

možnosť odkúpenia celej galérie
(digitálne súbory na stiahnutie)

všetky zábery digitálne upravené
tak ako to uvidíte v galérie pre výber fotografií.

+100,- €

Prídavné fotografovanie

dalších 30 – 40 minút fotografovania
(napríklad iné miesto, exteriér alebo interiér)

ďaľších 10 fotografií digitálne upravených v plnom rozlíšení
podľa Vášho výberu z digitálnej galérie, odovzdané elektronicky
(formou možnosti stiahnutia z cloudu)
+ vytlačené na kvalitnom japonskom fotopapieri vo formáte 10 x 15 cm

každá fotografia nad rámec balíku + 5,-€ / ks

+ 50,- €

Získajte až 20% zľavu

predsezónna zľava

CENY OD 99,- EUR!

PRE VIAC INFORMÁCIÍ NÁS KONTAKTUJTE!

NAPÍŠTE NÁM